کدام واکسن کرونا برای سفر به آمریکا و شرکت در لاتاری 2023 مجاز هستند

واکسن کرونا لاتاری

کدام واکسن کرونا برای سفر به آمریکا و شرکت در لاتاری ۲۰۲۳ مجاز هستند

کدام واکسن کرونا برای سفر به آمریکا و شرکت در لاتاری ۲۰۲۳ مجاز هستند که واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی (who) برای ورود به آمریکا که بعد از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا ۲۰۲۳ معرفی شدند.

واکسن کرونا لاتاری
واکسن کرونا لاتاری

بعد از اینکه آمریکا تعیین کرد که پس از بازگشایی مرزها به مسافرین خارجی در نوامبر امسال، چه واکسن‌ هایی مورد قبول قرار گیرند.

واکسن‌ هایی که از سوی سازمان جهانی بهداشت مجوز استفاده اضطراری دریافت کرده‌ اند مورد قبول خواهند بود.

اما واکسنی مانند اسپوتنیک احتمالاً مورد قبول نخواهد بود.

این آخرین خبری بود که از سوی وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شده بود.

ولی در آخرین خبر تکمیلی راجب واکسن های مورد تایید آمریکا برای لاتاری آمده است :

واکسن های مورد تایید سازمان جهانی بهداشت (who) جهت ورود به آمریکا مجاز شناخته شدند. لیست این واکسن ها به شرح زیر است:

✅مدرنا
✅فایزر
✅سینوواک
✅سینوفارم
✅آسترازنکا
✅جانسون اند جانسون

اگر یکی از این واکسن های فوق را تزریق کرده اید برای ورود به آمریکا بعد از ثبت نام لاتاری https://iranian-lottery.com و برنده شدن مشکلی نخواهید داشت.

واکسن کووید ۱۹ برای متقاضیان گرین کارت ۲۰۲۳ آمریکا که این واکسن به فهرست واکسن هایی که متقاضیان دریافت گرین کارت از داخل آمریکا باید آن را دریافت کرده باشند اضافه شد.

از این پس افرادی که متقاضی تغییر وضعیت مهاجرتی خود به اقامت دائم (Adjustment of Status) هستند باید با تایید پزشک معتمد اداره خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده سابقه دریافت واکسن های مورد قبول اداره کنترل بیماری های آمریکا(CDC) را ارائه کنند.

واکسن کرونا لاتاری
واکسن کرونا لاتاری

الزام به دریافت واکسن فعلا فقط در رابطه با افرادی اعمال می شود که از داخل آمریکا متقاضی دریافت گرین کارت هستند.

در حال گواهی دریافت این واکسن شرط صدور ویزاهای مهاجرتی برای افرادی که از خارج از آمریکا (consular processing) اقدام به دریافت اقامت دائم می کنند نیست و برندگان لاتاری برای مصاحبه و ورود به آمریکا ملزم به دریافت واکسن کرونا نمی باشند.

این افراد اگر در کشوری زندگی کنند که واکسن های مورد قبول اداره کنترل بیماری های آمریکا در آن‌ها در دسترس عموم نیست می توانند از معافیت موقت توسط پزشک مورد اعتماد سفارت برخوردار شوند.

تاریخ اجرای این دستورالعمل اول اکتبر ۲۰۲۱ اعلام شده اما به تمامی متقاضیان گرین کارت توصیه می شود گواهی دریافت واکسن کرونا را به پزشک معتمد ارائه دهند تا در آینده با درخواست رفع نقص (RFE) مواجه نشوند.

hichadmin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگیری کپچا ...